Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Семинар учителей физкультуры.Физкультура укытучылар семинары.

Опубликовано: 16.04.2015

Об организации  внеурочной деятельности в общеобразовательных учреждениях   выступила методист МКУ «Отдел  образования»   Шайдиева Анастасия.  Были обсуждены вопросы, касающиеся  введения  ФГОС  в 5 классах, участия учителей физической культуры в районных и республиканских семинарах и конкурсах.

С докладом «Современный урок физической культуры в условиях введения ФГОС»

выступила руководитель РМО учитель физкультуры  МБОУ «Шеланговская СОШ» Аббазова Роза .  Она представила тематическую презентацию, а также поделилась своим опытом работы в этом направлении.

Яр буе Моркваш урта мәктәбендә физкультура фәне укытучылар “Үсеп баручы буын яшьләре арасында физкультура һәм спорт ярдәмендә сәламәт яшәү рәвеше формалаштыру”темасына район семинары булып узды.

Физкультура фәне укытучысы Хабибуллин Радик килгән кунакларга 8 нче сыйныф укучылары белән “Тоту,ике кул белән күкрәктән бәрү һәм тупны алып бару” темасына дәрес күрсәтте.Мәктәпләрдә дәрестән соң оештырыла торган чаралар турында “Белем бирү үзәге” методисты Шайдиева Анастасия чыгыш ясады. Шулай ук укытучыларның Республика ,район буенча үткәрелгән семинарларда һәм ярышларда катнашу,5 нче сыйныфтан алып Дәүләт стандартларын кертүгә кагылган сораулар каралды. Заманча Дәүләт стандартларына туры китереп үткәрелергә тиешле дәресләр турында Шеланга урта мәктәбе укытучысы Аббазова Роза чыгыш ясады.Ул үзенең эше турында һәм тематик презентация күрсәтте.