Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Экскурсия по школьному музею. Мәктәп музее буенча экскурсия.

Опубликовано: 13.04.2015

В школьном музее ребята с интересом рассматривали экспонаты, размещенные по отделам: История школы и пионерской организации, Труженики тыла и Дети войны. Особенно ребят заинтересовал отдел История школы. Они посидели за партой, подержали в руках перьевые ручки и внимательно рассматривали  старые тетради и учебники.

В завершении экскурсии руководитель музея Кириллова Надежда Леонидовна  пожелала ребятам хорошо учиться и получать новые знания.

Бөек Ватан сугышында 1941-1945 җиңүнең 70 еллыгы якынлашып килә. Без бу истәлекле датаны үзебезнең укучыларны, сугыш елларында илне саклап батырлыклар эшләгән кешеләр үрнәгендә тәрбияләп каршы алырга тиешбез. Фәнни- практик конференциясендә катнашучыларга мәктәп музеена экскурсия оештырдык.

Мәктәп музеенда балалар бик кызыксынып экспонатларны карадылар:мәктәп тарихы һәм пионер организациясе,тыл хезмәткәрләре һәм сугыш балалары бүлемнәре бар иде. Бигрәк тә аларны мәктәп тарихы кызыксындырды. Алар парта артына утырып кулларына каурый каләмнәр ,иске китап,дәфтәрләр тотып карадылар. Экскурсияне тәмамлап музей җитәкчесе Кириллова Н.Л. балаларга яхшы укып,яңа белемнәр алу теләде.