Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Акция «Дети войны»"/Сугыш балалары"акциясе.

Опубликовано: 01.04.2015

Война стала общей биографией целого поколения военных детей. Даже если они находились в тылу, всё равно это были военные дети. Их рассказы тоже длиною в целую войну. В эти военные годы невыносимо трудно было всем – и старым, и малым, и солдатам, и их близким. Но особенно страдали дети. Страдали от голода и холода, от невозможности вернуться в детство.

А сегодня они нуждаются в общении и внимании со стороны близких, родственников, соседей. Ребята посетили семьи Детей войны, оказали им помощь, поговорили по душам. Сколько благодарностей было в адрес  этих ребят!

Каникуллар вакытында "Сугыш балалары" акциясе дәвам итте.Бүгенге 70-80 яшлек кешеләр "Бөек Ватан сугышы балалары" дип йөртеләләр.Биредә эш аларның туу датасында түгел- аларны сугыш тәрбияләгән.Икенче бәтендөнья сугышы елларында Җирдә 13 миллион бала вафат булган. Сугыш - кайбер балаларның тылда булуына карамастан ,бер буынның бердәм биографиясенә әйләнгән , чөнки ,кайсын гына тыңласаң да -аларның хикәяләре сугыш озынлыгы . Сугыш елларында картларга да , солдатларга да һәм аларның якыннарына да чиксез авыр булды,тик иң авыры балаларга туры килде-ачлык , ялангачлык һәм югалган балачак.

Бүгенге көндә алар балалары , туганнары , күршеләре игтибарына мохтаҗ. Балалар сугыш балалары семьяларында булдылар,аларга булыштылар,сөйләштеләр һәм үз адресларына рәхмәтләр ишеттеләр.