Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Спешите делать добрые дела.Яхшылык эшләргә ашык.

Опубликовано: 10.03.2015

В 5 классе прошёл классный час «Жизнь дана на добрые дела» Ученики учились разбираться, что такое хорошо, а что такое плохо. Классный час направлен на воспитание доброты, отзывчивости, уважения к людям. Ребята наполнили «копилку» добрыми делами, которые совершают, и которые будут совершать.

Шундый сүзләр белән ,"Язгы мәрхәмәтлек атнасы2015"ачылу тантаналы линейкасы башланып китте.Балалар әлеге акциянең тарихы белән таныштылар һәм беренче "Язгы мәрхәмәтлек атнасының" 1997 елда узуын белделәр.Соңыннан кабинетларга таралышып нинди яхшылыклар эшләячәкләрен билгеләделәр. 5нче сыйныфта"Гомер яхшылык эшләргә бирелгән"класс сәгате булып узды.Укучылар яхшылыкны начарлыктан аерырга өйрәнделәр,"янчыкларын"эшләнгән һәм эшләнәчәк яхшылыклар белән тутырдылар.Әлеге класс сәгате балаларда кешеләргә карата мәрхәмәтлелек,ихтирам итү һәм булышчанлык тәрбияләүгә юнәлтелде.