Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Смотр строя и песни. җыр һәм тезелеш карау.

Опубликовано: 20.02.2015

В торжественной обстановке звучали гимны России и Татарстана. Затем команды  в последовательности, определённой жеребьёвкой выполнили ряд упражнений: выполнение команд на месте, выполнение команд в движении, движение строевым шагом, движение походным шагом со строевой песней. Членам жюри было сложно определить победителя. Учащиеся показали хорошее владение приёмами строевой подготовки.

җыр һәм тезелеш карау.

Хәрби масса ,ватанпәрвәрлек һәм спорт айлыгы кысаларында Яр Буе Морквашы урта мәктәбендә, 2-11 сыйныф укучылар арасында җыр һәм төзем карауы булып узды.Барлык сыйныфлар командирлары җитәкчелегендә ,бердәм формаларда һәм аерма билгеләре   белән ,музыка астында  бердәм тезелешкә чыктылар.Хабибуллин Р.Р. (ОБЖ укытучысы) карауның командующие буларак, ватанпәрвәрлек тәрбиясенең һәм Россияның хәрби  көчләренең барлык кешеләрнең тормышындагы роле турында сөйләп утте һәм карауны ачык дип иглан итте.

Тантаналы рәвештә Россия һәм Татарстан гимннары яңгырады. Шуннан соң жирәбә буенча командалар күнегүләр үттеләр:урында боерык үтәү,баруда командалар үтәү,тезелеш адымы белән атлау, йөрем адымы белән атлау һәм җырлау.Жюри әгзәләренә җиңүчеләрне билгеләү бик авыр булды. Укучылар үзләренең яхшы әзерлекләрен күрсәттеләр.