Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Акция «Ветеран живёт рядом».Ветераннар безнең янда яши"акциясе

Опубликовано: 10.02.2015

Жизнь Ветерана труда  в основном заполняет общение с родными и близкими. Поэтому визит гостей из районной администрации, местной администрации и школы  стал для юбиляра полной неожиданностью.  Волонтёры Кузнецова Яна, Красильникова Дарья и Фёдоров Эмилий с волнением слушали рассказ Ветерана, который всю войну проработал на железной дороге, а после войны служил на Западной Украине. Не смог сдержать он слёз, когда его поздравили дети и вручили цветы.

Свой юбилей – 90 –летие ветеран встретит в семейном кругу. В его доме соберутся родные и близкие, чтобы поздравить любимого отца, дедушку и прадедушку с такой серьезной датой и пожелать ему еще долгих лет жизни и здоровья покрепче, а семейное тепло и заботу они ему обеспечат.

Безнең мәктәптә сугыш һәм хезмәт ветераннарының юбилейларын билгеләп үтү традициясе яшәп килә.10 нчы февральдә Яр буе Моркваш авылында яшәүче Кириллов Вавил Кириллович котлаулар кабул итте.Аңа 90 яшь тулды.Хезмәт ветеранының тормышы туганнары һәм якыннары белән аралашып үтә. Шуңа күрә район, җирле үзидарә,мәктәп администрациясе вәкилләре килүе юбиляр өчен көтелмәгән шатлык булды.Волонтёрлар Кузнецова Яна, Красильникова Дарья һәм Фёдоров Эмилий,ветеранның сугыш елларында ничек тимер юлда эшләгәнлеге ,ә сугыш беткәч Көнбатыш Украинада хезмәт итүе турында сөйләвен дулкынланып тыңладылар. Балалар аны котлап чәчәкләр биргәндә ветеран күз яшьләрен тотып кала алмады.

90 яшьлек юбилеен ветеран үзенең гаиләсе белән каршылый. Яраткан әтиләрен, бабаларын юбилей белән тәбрикләргә ,аңа озын гомер, нык исәнлек, гаилә җылылыгы тәэмин итәргә балалары, оныклары,оныкларының балалары аның тирәсенә  җыелдылар.