Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Сердце и дневник Йөрәк һәм көндәлек.

Опубликовано: 29.01.2015

На мероприятии учащиеся 4-7 классов  вспомнили ленинградскую школьницу Таню Савичеву, узнали некоторые малоизвестные факты из её жизни и увидели малоизвестные фотографии. Участники мероприятия подробно познакомились с Таниной судьбой, судьбами всех её родственников и, конечно же, с Таниным блокадным дневником, который стал одним из символов Великой Отечественной войны.

Йөрәк һәм көндәлек.

Хәрби-патриотик айлык планы буенча мәктәптә Ленинград блокадасына багышланган “Йөрәк һәм көндәлек”театралләшкән шигырь укулары булып узды.Әлеге чараны китапханәче Прохорова И.Р. һәм 8-нче сыйныф укучылары оештырды. 4-7-нче сыйныф укучылары Ленинград укучысы Таня Савичеваны искә алып ,аның тормышында аз билгеле булган фактларны белделәр һәм фотографияләрен карадылар,Таняның һәм аның туганнарының язмышлары ,Бөек Ватан сугышы   символларының берсе булып торган Таняның блокада көндәлеге белән төгәлрәк танышып уздылар.

Барлык катнашучылар да хәрби-патриотик кичәдә зур дулкынлану кичерделәр.Әлеге кичәләрне оештыруларны традициягә кертсәк яхшырак булыр иде һәм яшь буыннар Таня Савичева кебек геройларны белеп торырлар.