Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Герои Великой Отечественной войны Бөек Ватан сугышы батырлары.

Опубликовано: 27.01.2015

Ученики узнали о подвиге Зои Космедемьянской, Александра Матросова, Николая Гастелло и  других защитниках Отечества.  Затем все  почтили память героев Великой Отечественной войны минутой молчания. По словам  учашихся , организовавших мероприятие, каждый герой Великой Отечественной войны      заслуживает уважения и памяти.

Бөек Ватан сугышы батырлары.

Бөек җиңүнең 70-еллыгы уңаеннан 5 нче сыйныф укучыларына сыйныф җитәкчесе Тюрина Е.Е."Бөек Ватан сугышы батырлары" дигән темага дәрес үткәрде.Ул исемнәре мәңгегә безнең йөрәкләрдә истә калган кешеләр турында сөйләде.Укучылар Зоя Космедемьянская,Александр Матросов,Николай Гастелло һәм башка ил өчен көрәшүчеләр турында ишеттеләр.Аннан соң Бөек Ватан сугышы геройларының якты истәлегенә бер минутлык тынлык урнашты.Укучылар әйтүенчә Бөек Ватан сугышы геройлары һәрвакыт безнең истә.