Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Ёлка Главы района Район башлыгы оештырган чыршы бәйрәме.

Опубликовано: 06.01.2015

Новогодняя  программа пришлась по душе детишкам: они с радостными возгласами встречали героев сказок,   пели и плясали вместе с   Дедом Морозом и Снегурочкой. По традиции, когда елка зажгла свои огни, детишки водили вокруг нее праздничный хоровод, а в конце получили из рук Деда Мороза сладкие подарки от главы района.

А ещё  посмотрели чудесную музыкальную сказку в исполнении  артистов Молодёжного музыкального театра «Созвездие-Йолдызлык.  Большое спасибо  всем организатором за праздник!

6 гыйнварда район мәдәният йортында район башлыгы оештырган чыршы бәйрәме үтте. Монда үзләрен спорт буенча, уку, музыка өлкәсендә алдынгылар рәтендә күрсәткән укучыларны чакырдылар. Район башлыгы Галимзянович Марат Зиатдинов балаларга яңа елда укуларында уңышлар, исәнлек, шатлыклар теләп яңа ел бәйрәмен ачып җибәрде. Балалар әкият геройларын кул чабып каршы алдылар,Кыш бабай һәм Кар кызы белән бергә җырладылар ,биеделәр.Чыршы утлары кабынганда гадәт буенча чыршы тирәли әйлән-бәйлән оештырдылар.Ә бәйрәм ахырында Кыш бабай кулыннан район башлыгы әзерләгән татлы бүләкләр алдылар. Ә тагын "Созвездие - Йолдызлык"яшь музыкаль театр артистлары тарафыннан оештырылган музыкаль әкият карадылар.

Бу бәйрәмне оештыручыларга бик зур рәхмәт!