Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Сказка «Снежная королева» "Снежная королева" әкияте

Опубликовано: 06.01.2015

Спектакль разыгрывался  в удивительно красивых декорациях, он полон спецэффектов и чудес. Игра света, компьютерная проекция, потрясающие костюмы украшали   игру удивительного актерского  состава. Великолепные голоса солистов , массовые сцены  – все это создавало  настоящее театральное чудо.  Было очень приятно познакомиться сегодня с молодым талантливым коллективом. Им  удалось создать сказочное действо при минимальных возможностях.     Юным морквашцам надолго запомнится этот  новогодний сюрприз.

"Созвездие - Йолдызлык" музыкаль яшьләр театры кышкы каникул көннәрендә мәктәп лагерьында ял итүче укучыларны Югары Ослан мәдәният йортына "Снежная королева" әкиятен карарга чакырды. Әкият чын дуслык, саф мәхаббәткә тугрылык, яхшылыкның усаллыкны җиңүен күрсәтте. Әкиятнең барышы бик матур күренешләр белән, матур киемнәрдә, төрле утларның уйнап торуы белән бизәлгән иде.Уйнаучыларның матур тавышлары тагы да могҗиза өстәде.Талантлы яшь коллектив белән очрашу бик күңелле булды. Морквашлыларга яңа ел бүләге бик ошады.

Әкият беткәннән соң мәдәният хезмәткәрләре балаларга бәйрәмне дәвам итеп уеннар, табышмаклар, биюләр, яңа ел җырлары оештырдылар. Рәхмәт аларга!