Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новогодний парад сказокЯңа елда әкият парады.

Опубликовано: 29.12.2014

Эта идея увлекла всех. Каждый класс выбрал себе сказку,    занялись изготовлением  костюмов и реквизитами, необходимыми для выступления.  В стороне не остался никто. С удовольствием бегали на репетиции, импровизировали, пели и танцевали.  Праздник удался на славу. Гости и не заметили, как пролетел этот сказочный час. После замечательного представления ребята 11  класса организовали новогоднюю вечеринку. Этот праздник и ученики, и гости школы будут помнить долго.

5-11 нче сыйныфлар үткәргән яңа ел бәйрәме кызык, күңелле һәм елдагыча түгел иде.11 нче сыйныф укучысы Михайлова Яна җитәкчелегендә барлык укучылар бик озак бу бәйрәмгә әзерләнделәр. Алар елдагыча булмасын дип быел әкият парады үткәрергә булдылар.Бу тәкъдим барысын да кызыксындырды. Яңа елда чыгыш ясар өчен Һәр сыйныф бер әкият сайлап шуңа әзерләнеп, костюмнар әзерләп,үзләренең талантларын күрсәтергә тырыштылар. Бер бала да янда калмады. Бәйрәм күңелле узды. Кунаклар әкият сәгатенең  үткәнен сизмичәдә калдылар. Бу тамашадан соң 11 нче сыйныф укучылары төрле көйләр куеп бию кичәсе оештырдылар. Бу бәйрәмне укучылар да килгән кунаклар да бик ошаттылар.