Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Подарок от дочери поэта-воина. Сугышчы шагыйрь кызыннан бүләк.

Опубликовано: 20.12.2014

Из нашей школы на конференции  с презентацией «Чист душой перед Отечеством и своим народом» выступил ученик 11 класса Динар Зиганшин  (руководитель Гиниятова Н.А.). Выступление Динара понравилось и участникам конференции, и гостям. На память об этой встрече дочь поэта подарила Динару факсимильное издание «Последняя тетрадь» Фатиха Карима с памятной надписью.Сугышчы шагыйрь кызыннан бүләк.

19 нчы декабрьдә “Октябрь урта белем бирү мәктәбендә” сугышчы шагыйрь Фатих Кәримгә багышланган “Мин ут булыр идем” исемендәге конференция булып узды.Дәрәҗәле кунаклар арасында шагыйрьнең кызы Каримова Ләйлә Фатиховнаны күрү бик шатландырды.Ул әтисенең тормыш һәм иҗатын  искә алып истәлекле вакыйгалар сөйләде.Татарстан Республикасы язучылар союзы әгъзәсе Сарчин Р.Ш. үзенең “Фатих Кәримнең тормышы һәм язмышы” китабын тәкъдим итте.

Безнең мәктәптән конференциядә “Ватаным һәм үз халкым алдында чиста күңелем” презентациясе белән 11 нче сыйныф укучысы Зиганшин Динар(җитәкчесе Гиниятова Н.А.)чыгыш ясады.Кунакларга һәм катнашучыларга Динарның чыгышы бик ошады.Истәлеккә шагыйрьнең кызы Динарга Фатих Кәримнең “Соңгы дәфтәр” басмасын бүләк итте.