Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новости

Ветерану педагогического труда Царёвой Марии Антоновне – 90. Хезмәт ветераны Царёва Мария Антоновнага 90 яшь.

Опубликовано: 17.12.2014

Не смогла Мария Антоновна сдержать слёз от поздравлений Васильевой Т.Н., Троицкой Р.С. . а также от слов коллег МБОУ «Набережно-Морквашская СОШ». Вспомнила Мария Антоновна   своих учеников, которые  не забыли свою первую учительницу, коллег, с которыми проработала много лет.     Глава сельского поселения Гаязов И.Г. , Саттаров Р.Р. директор школы сказали много теплых слов педагоге с большой буквы. Пришли поздравить и внуки, тех детей, которых много лет назад первая учительница учила читать и писать. Долгих лет жизни, дорогой наш Юбиляр!

Хезмәт ветераны Царёва  Мария Антоновнага 90 яшь.

Бу көндә Мария Антоновна өенә бик күп канаклар һәм туганнары җыелышты. Югары Ослан районы җитәкчесе Зиатдинов М.Г. Президент В.В.Путин исеменнән котлау һәм бүләк алып килде, шулай ук Васильева Т.Н., Троицкой Р.С., Яр буе Моркваш урта белем бирү мәктәбеннән үзенең хезмәттәшләреннән котлау,җылы сүзләр ишеткәч күз яшьләрен дә тоеп тора алмады Мария Антоновна.Үзенең укучыларын бергә күп еллар эшләгән хезмәттәшләрен исенә төшерде ул.Авыл советы рәисе Гаязов И.Г., мәктәп директоры Саттаров Р.Р. үзләренең җылы сүзләрен һәм бүләкләрен тапшырдылар. Мария Антоновна укыткан укучыларның оныклары да котларга килгәннәр иде.Алар барысы да Юбилярга озын гомер теләп калалар.