Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Игра "Можно и нельзя". "Ярый һәм ярамый" уены

Опубликовано: 08.12.2014

На занятии учащиеся познакомились с правами и свободами, прописанными в Конституции Р.Ф., со своими обязанностями и ответственностью за совершение право- нарушений.  Ребятам были представлены разные ситуации ,которые они разобрали.  В заключении  классного часа Венера Гарифулловна привела слова оратора Цицерона « Мы должны быть рабами законов, чтобы быть свободными».  Ребята  разработали памятку школьнику.

"Ярый һәм ярамый" уены

8 декабрьдә 3 нче сыйныф укытучысы Исмагилова В.Г. "Ярый һәм ярамый" дигән уен тәртибендә сыйныфтан тыш чара үткәрде.Бу эшнең максаты: үзеңнең хокукларыңны белү,хокук бозуларга ярамаганлыгын аңлату,үзенең эшләгән эшләре өчен ,тәртип бозганнары өчен җаваплылык тою, алар өчен җавап бирә белү, РФ Конституциясендә язылган хокуклары, җаваплылыклары белән дә танышу иде.Укучыларга төрле катлаулыктагы  биремнәр бирелде ,алар барсына да аңлатма бирергә тырыштылар. Класс сәгатен йомгаклап Венера Гарифуловна Цицерина сүзләрен әйтеп китте " Ирекле булыр өчен, без законның коллары булырга тиеш". Балалар укучылар өчен белешмә ясадылар.