Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новости

1 декабря – всемирный день борьбы со СПИДом. 1 нче декабрь - бөтендөньяда СПИД белән көрәшү көне.

Опубликовано: 02.12.2014

Чума наступившего века проблема не только медицинская. Многие могли бы избежать болезни, если бы знали о ней и мерах безопасности больше. Поэтому так важно говорить о борьбе со СПИДом и уделять внимание тем, кто, к сожалению, не избежал рокового случая. Классный руководитель Тюрина Е.Е. рассказала на классном часе  о СПИДе, о том, какую угрозу существованию человечества несет эта глобальная эпидемия

1 нче декабрь - бөтендөньяда СПИД белән көрәшү көне.

Календар битләрендә күңелле бәйрәм көннәре генә түгел ,ә барыбызны да уйландыра , уйларга мәҗбүр итә торган көннәр дә бар. Күптән түгел 1 нче декабрь бөтенхалык СПИД белән көрәшү көне дип игълан ителде. Бу безнең гасырга килеп кергән йогышлы, куркыныч авыру медицина борчуы гына түгел, күпләр бу чирдән котылып калырлар иде ,әгәр дә куркынычсызлык чараларын куллансалар һәм белсәләр. Шуңа күрә  СПИД ка каршы көрәш турында, аннан саклану чаралары турында күбрәк сөйләргә кирәк. Сыйныф җитәкчесе Тюрина Е.Е. класс сәгатендә СПИД чиренең йогышлы булуы , кешелеккә нинди куркыныч янавы ,саклану чаралары турында сөйләде.