Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Спорт - против наркотиков Спорт- наркотикларга каршы

Опубликовано: 02.12.2014

В рамках антинаркотического месячника «Спорт-альтернатива наркотикам» в школе учитель начальных классов Исмагилова В.Г. провела в 3 классе Весёлые старты, посвященные нормам ГТО.

Цель - учиться быть здоровым и душой и телом. После общей разминки начались интересные конкурсы среди двух команд.  Ребята соревновались друг с другом. Наиболее запоминающими были спортивные задания «Точное попадание в цель», «Скамейка».   Сколько  положительных  эмоций получили ребята во время игры. Победила ДРУЖБА.

Спорт- наркотикларга каршы

Моркваш урта мәктәбендэ уткән  "Наркотикларга алмашка- спорт"  айлыгы кысаларында  башлангыч  сыйныфлар укытучысы Исмагилова В Г  3 нче сыйныф балалары белэн ГТО нормалары буенча куңелле уеннар уткәрде.

Максат- рухи көч һәм саләмәт тән. Барча балалар катнашындагы  уртак кунекмәләрдән соң ике команда арасында кызыклы ярышлар башланып китте. Ул ярышларның иң истә калганнарыннан -"Төгәллек", "Утыргыч" кебекләре истә калган. Шундый уеннарны уткәру укучылар өчен бик файдалы, чөнки уңай эмоцияләр куңел төшенкелегеннән саклый. бу ярышлар вакытында Дуслык җиңде.