Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новости

Урок "М.Ю. Лермонтов "Поле Бородина" М.Ю.Лермонтовның "Бородино кыры" темасына дәрес

Опубликовано: 01.12.2014

С интересом ребята посмотрели презентацию «Тарханы - родина поэта».  На уроке учащиеся выразительно читали стихотворение «Бородино», инсценировали отрывок, отвечали на вопросы викторины.

Стихи М.Ю. Лермонтова – это всегда интересно, познавательно. Встреча с  произведениями этого замечательного поэта доставила нам удовольствие.

"Лермонтов кебек шагыйрьләр бер генә тапкыр туа һәм кешелеккә мәңгелек йолдыз булып кала. Ул гомер буена үлемсезлек теләде, төгәллеккә омтылды.Бөтен әдәби дөньяда шундый ук талантлы әдипне табуы икеле",-  шушы сузләрдән 5 нче сыйныфта "М.Ю.Лермонтов "Бородино кыры"" темасына дәрес башланып китте. Укучылар зур кызыксыну белән "Әдипнен туган ягы- Тарханнар"презентациясен карадылар. Тагын "Бородино" әсәреннән өзекләр укылды , викторина сорауларына җаваплар бирделәр.

М.Ю.Лермонтов иҗаты беркемне дә битараф калдырмый, күңелләргә үтеп керә.