Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Знаменательный день Истәлекле көн

Опубликовано: 12.11.2014

Ребятам было показано театральное представление молодежного театра «Лампа Алладина». После этого они посетили краеведческий музей им.Янки Купала. Где директор музея Абызова Р.Ю  провела интересную экскурсию и познакомила учащихся с новыми для них словами «экспозиция» и «экспонат».

Истәлекле көн

2014 нче елның 12 нче ноябрендә Яр буе Моркваш урта мәктәбенең 1 нче сыйныф укучылары Район мәдәният йортына бардылар. Анда беренче сыйныф укучыларына  мәдәни көндәлек тапшыру бәйрәме оештырылган иде. Балаларга "Лампа Алладина" тетры күрсәттеләр, аннан соң Янка Купала исемендәге краеведение музейына бардылар.Музейның директоры Абызова Р.Ю. кызыклы экскурсия үткәрде. Беренче сыйныф укучылары өчен яңа гына ишетелгән "экспозиция" һәм "экспонат"  сүзләре белән таныштырды.