Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новости

Культурный дневник первоклассника. Беренче сыйныф укучыларының мәдәният көндәлеге.

Опубликовано: 10.11.2014

Проект предполагает систематическое знакомство детей с основными культурными событиями, учреждениями и объектами культуры республики, района и села,   формирование познавательно-образовательной площадки, а также активное вовлечение родителей в культурно-просветительский процесс.

Каждый первоклассник получит  "Культурный дневник". На протяжении учебного года наших малышей ждут  различные мероприятия в учреждениях культуры.

Беренче сыйныф укучыларының мәдәният көндәлеге.

Икенче чирекнең беренче уку көнендә китапханәче Прохорова И.Р. беренче сыйныф укучыларының ата-аналары белән очрашты. Ул аларны Республиканың мәдәни уку проектында каралган "беренче сыйныф укучыларының мәдәни көндәлеге"белән таныштырды. Анда 12 укучы катнашачак. Әлеге проект балаларны Республиканың,районның һәм авылның мәдәни чаралары, объектлары һәм йортлары белән таныштырачак, ата-аналарны мәдәни- агарту  чараларына тартуны күздә тота. Барлык беренче сыйныф укучылары үзләренң" мәдәният  көндәлеге "алачак. Уку елы барышында балаларны төрле чаралар һәм мәдәни йортлар көтә.