Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Осенние посиделки Көзге утырма

Опубликовано: 31.10.2014

Да не просто узнали, а поиграли, смогли сами  стать участниками многих игр. Осенние посиделки очень понравились мальчишкам и девчонкам! Классный руководитель 3 класса Исмагилова В.Г.     вместе со своими учащимися  подготовила замечательный праздник на окончание четверти. А закончился праздник как и полагается по старинному русскому обучаю чаем с пирогами!

Көзге утырма

1 нче ноябрьдә 1-4 нче сыйныф укучылары шушы көзге көннең матур табигатенә,җылы , киң күңелле ел фасылына һәм халык йолаларына мәдхия укырга чакырылдылар. Мәктәп залында көзге утырма үткәрелде. Балалар халык йолалары,халык уеннары турында бик күп мәгълүмәт алдылар. Алар гади тыңлаучылар гына булмадылар, күп уеннарда үзләре катнаштылар. Кызларга һәм малайларга бәйрәм бик ошады. 3 нче сыйныф җитәкчесе Исмагилова В.Г. үзенең укучылары белән чирек азагына искиткеч бәйрәм оештырды.Бәйрәм  кунакчыл халык йолалары буенча чәй эчү белән төгәлләнде.