Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Тренировочная эвакуация. Эвакуацияләүне өйрәнү.

Опубликовано: 06.10.2014

По легенде тренировки, загорелась школьная библиотека.. По сигналу тревоги весь преподавательский состав и учащиеся покинули здание. На момент занятий в школе находилось более 80 учащихся, однако никакой паники не было допущено ни со стороны руководства школы, ни со стороны учащихся, что, безусловно, говорит о хорошем уровне подготовки.   Эвакуация прошла успешно, не были превышены временные рамки, кроме того, все поставленные задачи были выполнены хорошо.

Эвакуацияләүне өйрәнү.

Мәктәптә янгын һәм башка тормышка куркыныч янаган очракта эвакуацяләүне өйрәнү булып узды. Бу эвакуацияләүне өйрәнүнең  максаты  дәресләр барышында кинәт башланган

сигналны  ишеткәч  үз- үзеңне  тыныч тотып, этешмичә-төртешмичә, үзеңнән түбәнрәк сыйныфта укыган иптәшләреңә ярдәм итеп , куркыныч янаган мәктәп территориясеннән тиз вакыт эчендә чыгуны кабатлау,тикшерү булды . Өйрәнү вакытында мәктәптә 80 укучы иде , шулай да төшенкелеккә  бирелеп, югалып калучылар булмады. Алар тиз арада мәктәп бинасын ташлап куркыныч янамаган урынга чыктылар. Мәктәп җитәкчеләре, укытучылар, укучылар үзләренең  әзерлекләрен яхшы яктан күрсәттеләр.  Эвакуацияләүне өйрәнү өчен куелган максатлар яхшы үтәлде.