Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Семинар учителей начальных классов.

Опубликовано: 19.04.2014

18 апреля на  базе Набережно-Морквашской средней общеобразовательной школы состоялся  районный семинар учителей начальных классов. Семинар курировала директор МБУ «ИМЦ» Ахметова Фарида Фазыловна. Тема семинара: «Учебные проекты как средство развития навыков исследовательской  деятельности».

Преподаватель 3 класса, Кириллова Н. Л., провела час здоровья «Если хочешь быть здоров» с применением Сингапурской методики. Учителя начальных классов организовали  фольклорный праздник «Бабушкин сундук». За круглым столом выступили с презентациями программ по внеклассной работе: Исмагилова В. Г.  – программа «Истоки», Макарова Д.М. – «Будь здоров». Кириллова Н.Л. рассказала о проектной деятельности как основе обучения и развития активной творческой личности. Была представлена презентация «Моя малая Родина».

Башлангыч сыйныф  укытучыларының семинары.

18 нче апрель көнне Яр-буе Морквашы гомуми урта мәктәбендә башлангыч сыйныф  укытучыларының семинары булды. Семинар МБУ “ИМЦ» директоры  Ахметова Фәридә Фазыл кызы җитәкчелегендә узды.Семинарның темасы: “Укыту проектлары-эзләнү эшчәнлегенең күнекмәләр үстерү юллары .” 3 нче сыйныф укытучысы Кириллова Н.Л.”Сәламәт буласың килсә” дигән Сингапур методикасын кулланып сәламәтлек сәгате үткәрде. Башлангыч сыйныф укытучылары “Әби сандыгы “дигән фольклор бәйрәм күрсәттеләр. Тугәрәк өстәл әнгәмәсендә башлангыч сыйныф укытучылары Исмагилова В.Г.”Чыганак”, Макарова Д.М.”Сәламәт бул” дигән класстан тыш программаларының презентацияләре белән чыгыш ясадылар. Кириллова Н.Л.проект эшчәнлегенең белем бирү нигезе буларак иҗади хезмәт үстереше турында  сөйләде. “Минем кече Ватаным “ исемле презентация тәкъдим ителде.

Источник: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"