Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Военно-патриотическая игра "Зарница" «Зарница» дигән хәрби-патриотик уены.

Опубликовано: 04.03.2014

Это игра, которую ребята ждут с нетерпением и тщательно готовятся к ней. Боевой дух, желание достичь победы и настоящее олимпийское настроение переполняли и нынче детские сердца. В результате игры команды прошли следующие этапы: надевание противогаза и костюма ОЗК, разборка – сборка автомата, военный эрудит, соревнование санитаров, силовая подготовка, меткий стрелок, шифровка. Победителями среди учащихся 5 – 7 классов стали: 1 место – 6 класс, 2 место – 7 класс; 8-11 классы: 1 место -  10 класс,  2 место – 9 класс,  3 место – 8 класс.

Күптән түгел Яр буе Морквашы гомуми белем бирү мәктәбендә”Зарница” дигән хәрби-патриотик уены үтте.Ярышта 5-11нче сыйныф укучылары катнашты. Б у уенны укучылар түземсезлек белән көтеп алалар,шуңа күрә алар бик яхшы итеп әзерләнәләр.Һәрбер укучыда батырларча  дәрт уяна,чөнки алар каршында  җиңеп чыгар өчен зур бурычлар куела.Уен барышында командалар түбәндәге этапларны үтәргә тиеш булалар:костюм һәм противогаз кию,автоматны сүтеп җыю,хәрби эрудит,санитарларның ярышы,көч сынашу,төз ату һәм башкалар.Бу ярышта җиңүчеләр булып 5-7 сыйныф укучылары булып танылдылар:1нче урынны-6 нчы сыйныф,2 нче урынны-7 нче сыйныф укучылары яулап алдылар.Ә 8-11 нче сыйныф укучылары арасыннан 1 нче  урын-10 нчы  сыйныф,2 нче урын-9 нчы сыйныф,3 нче урын-8 нче сыйныф укучыларына бирелде.