Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Открытые уроки в школе. Мәктәптә ачык дәресләр.

Опубликовано: 03.03.2014

Открытый урок в 3 классе на тему «Туган ягым Татарстан» продемонстрировала учитель татарского языка и литературы Гузель Гильмиева. Показательными уроками стали уроки Фанзии Садыковой в 8 классе по татарскому языку на тему «Сыйфат фигыль» («Причастие») и  по татарской литературе  на тему  “Җилкәннәр җилдә сынала” (Упругие паруса ) Фаниса Яруллина. Мастер-класс посетили  учителя гуманитарного цикла школы и высоко оценили работу учителей-предметников. Отметили  научный и творческий подход к урокам, умелое использование  компьютерных технологий и мультимедийных пособий. Учащиеся 3 и 8 классов на уроках проявили себя активно и получили высокие оценки. Организатором плановых уроков явилась руководитель ШМО – Фанзия Садыкова.

Яр буе гомуми урта белем бирү мәктәбендә  өч ачык дәрес карадык.Гильмиева Гүзәл Ринат кызы 3нче сыйныф укучылары белән татар әдәбиятыннан “Туган ягым Татарстан”дигән темага  ачык дәрес күрсәтте.Садыйкова Фәнзия Мәүлит кызы 8 нче сыйныф укучылары белән 2 ачык дәрес күрсәтте. Татар әдәбиятыннанФәнис Яруллинның “Җилкәннәр җилдә сынала”дигән хикәясе буенча ачык дәрес һәм татар теленнән шул ук сыйныфта”Сыйфат фигыль”мастер-класс дәресен карап үттек.Бу дәресләргә гуманитар циклындагы мәктәп методик берләшмәсендәге торган укытучылар керделәр.Дәресне караган укытучылар барлык дәресләргә дә югары бәя бирделәр,үз дәресләрендә куллану өчен бик кирәкле булган мәгълуматләр алдылар.Ачык дәрес биргән укытучылар яңа технологияләрне бик оста кулланалар,ИКТ һәм презентацияләр ясап дәресне җанландырып җибәрделәр.Мондый дәресләрдә укучылар үзләрендә ныклы белем үзләштерәләр.Укытучылар дәресләрендә бик күп өстәмә материаллар кулланалар.Барлык бу эшләрне ММБ җитәкчесе Садыйкова Фәнзия Мәүлит кызы оештырды.