Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

V Всероссийская конференция V Бөтенроссия фәнни–гамәли конференциясе.

Опубликовано: 27.02.2014

В конференции участвовали учащиеся 9 - 11 классов, студенты вузов и колледжей. На эту конференцию приехали учащиеся и студенты из многих регионов России, среди участников были учащиеся из Казахстана и Украины. Еединственным представителем Верхнеуслонского района был ученик 9 класса МБОУ «Набережно – Морквашской СОШ»  Хасанов Нияз (научный руководитель Садыкова Фанзия Мавлитвона). Нияз написал научную работу на тему: «Татар, рус, инглиз телләрендәге мәкальләрне чагыштырып өйрәнү». Нияз поразил своим выступлением членов большинства жюри и стал победителем. Его работа была напечатана в сборнике Всероссийской конференции, как одна из лучших. Мы желаем ему дальнейших успехов в научной деятельности.

21-22февраль 2014 елны Казан федераль университеты бинасында  V Бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясе узды.Бу конференциягә Россиянең төрле төбәкләреннән укучылар һәм студентлар килгәннәр иде,хәтта Казахстан һәм Украина илләреннән дә укучылар һәм студентлар бар иде. Бу конференциягә  Яр буе Морквашы гомуми урта белем бирү  мәктәбеннән  9 нчы сыйныф укучысы Хәсәнов Нияз үзенең фәнни эшенең җитәкчесе  Фәнзия Садыйкова  белән катнашты..Нияз”Татар,рус,инглиз телләрендәге мәкальләрне чагыштырып өйрәнү”дигән темага үзенең фәнни эшен багышлап язды. Үзенең чыгышы белән  жюри  әгъзаларын таң калдырды һәм  зур җиңүгә иреште. Аның язган эше  иң яхшы эшләрнең берсе булып  Бөтенроссия конференциясенең китабында басылып чыкты .Ниязга киләчәктә дә зур уңышларга ирешүен теләп калабыз.