Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Фотовыставка «Папы в армии служили». Фотовыставка «Әти армиядә хезмәт иткән”

Опубликовано: 25.02.2014

Накануне  праздника 23 февраля в школе организовали фотовыставку посвященную нашим замечательным папам.  Для тех, кто прошел настоящую армейскую школу, годы службы в Советской и Российской Армии запомнились уроками мужества, воинской доблести и курьезными ситуациями. В дни серьезной военной подготовки развивалась смекалка, приобретался жизненный опыт, крепла настоящая дружба. О своих армейских буднях с теплотой и юмором вспоминают наши папы.

Әти сүзе ул гади генә сүз түгел.Әти- ул безне яклаучы,саклаучы,авыр минутларда ярдәм итүче. Алар без кечкенә булганда ук, бар эштә дә,уйнаганда да үрнәк булып торалар.Әти канаты астында үсүче кызлар һәм малайлар  үзләрен көчле,тугры сүзле,туган иленә кирәкле кешеләр итеп тоялар.Чөнки алар кечкенәдән әтиләренең ничек армия сафларында хезмәт итүләре турында,андагы тәртип турында сөйләп торалар.                                                                                                                          Алар безнең тынычлыгыбызны, илне саклаучылар.Шуңа күрә дә 23 нче февраль көннәре якынлашканда мәктәптә барлык армия сафларында хезмәт иткән әтиләрнең рәсемнәре куелган фотовыстовка оештырылды.Укучылар солдат формасы кигән әтиләргә бик кызыгып ,сокланып карадылар.