Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Возложение цветов к обелиску

Опубликовано: 12.12.2013

Накануне ученики расчистили от снега обелиск павшим героям, а в течение дня на уроках истории (БаданинаА.В.) прошли викторины «Великие полководцы России». В начальных классах был проведен общий классный час «Страницы истории» (учитель Кириллова Н.Л.). Музыкально-литературная композиция «О героях былых времен» (учитель русского языка и литературы Гиниятова Н.А.) и рассказ о Герое Советского Союза Красавине М.В. была показана на Уроке Мужества в старшем звене. Закончился день небольшим митингом и возложением цветов к обелиску. Гордость за наших героев, уважение к их подвигу, благодарность прошлому поколению воспитывается в сердцах наших учащихся.

9нчы декабрь көнне Яр буе Морквашы гомуми урта мәктәбендә Ватан сугышында катнашучы геройларны искә алу исәбеннән  күп кенә сыйныфтан тыш чаралар үткәрелде. Чынлап та безнең якташларыбыз үзләренең гомерләрен дә вакытында кызганмаганнар, геройларча сугышканнар, зур батырлыклар курсәткәннәр.

Шушы көннәрдә күп кенә укытучыларыбыз бу үткәрелгән чараларга җаваплылык белән карадылар. Тарих укытучысы Баданина Алевтина җитәкчелегендә авыл уртасында куелган һәйкәлне кардан чистарттылар, мәктәптә ”Россиянең бөек полководецларына” багышланган викторина уздырылды. Башлангыч мәктәбе укытучысы Кириллова Надежда “Тарих битләреннән”дигән сыйныф сәгате үткәрде. Рус теле һәм әдәбияты укытучысы Гиниятова Наталья Аркадьевна «Геройлар эзе буеннан» дигән Әдәби музыкаль композиция  күрсәтте.

Митингны япканда һәйкәлгә чәчәкләр куелды. Бу үткәрелгән сыйныфтан тыш чара укучыларның күңелләрендә озак сакланыр.

Источник: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"