Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новости

«Имя твоё неизвестно, подвиг твой бессмертен» «Исемең билгесез, батырлыгың үлемсез»

Опубликовано: 04.12.2019

24 октября 2014 года Государственная дума РФ объявила 3 декабря памятной датой России - Днём неизвестного солдата. Дата установлена в честь памяти обо всех погибших в годы Великой Отечественной войны неизвестных солдатах и совпадает с днём, когда прах неизвестного солдата был перенесён и торжественно захоронен в Александровском саду у стен Кремля.

Сегодня в МБОУ «Набережно-Морквашская СОШ» учитель истории и обществознания Алевтина Баданина провела классный час для учащихся 7 и 10 классов «Имя твоё неизвестно, подвиг твой бессмертен» с презентацией. Слушали песню «Журавли», музыка Я.Френкеля, слова Р.Гамзатова. Почтили память минутой молчания. Такие уроки для подрастающего поколения в наше время очень важны и нужны.

2014 нче елның 24 нче октябрендә РФ Дәүләт Думасы 3 нче декабрьне истәлекле дата - Билгесез солдат көне дип игълан итте. Әлеге Дата Бөек Ватан сугышы елларында һәлак булган Билгесез солдатларны искә алу һәм Билгесез солдат җәсәденең күмелгән һәм тантаналы рәвештә Александровка бакчасында Кремль диварлары янында күмелгән көнгә туры килә.

Бүген Яр буе Морквашы гомуми белем бирү мәктәбендә тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Баданина Алевтина 7 нче һәм 10 нчы сыйныф укучылары өчен «Исемең билгесез, батырлыгың үлемсез» дигән темага сыйныф сәгате үткәрде. Я.Френкель көенә һәм Р.Гамзатов сүзләренә иҗат ителгән «Торналар» җырын тыңладылар. Бер минут тынлык белән искә алдылар. Бүгенге көндә үсеп килүче буын өчен мондый дәресләр бик мөһим һәм кирәк.

Источник: школа