Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Все мы разные, но мы вместе Без барыбыз да төрле, әмма без бергә.

Опубликовано: 24.04.2017

Ученики начальной школы на занятии  играли в конкурсы-игры  «Поднимите руку, у кого...», «Мы все разные». Наиболее понравившейся игрой для ребят стала «Дерево толерантности».  На лепесточках  дерева  ребята писали, что  надо сделать, чтобы школа стала пространством толерантности. По окончании занятия ребята исполнили песню «Нас много на шаре земном».   Мероприятие  оставило  глубокий след в душе каждого, оно помогло  понять, что только уважение друг к другу, взаимопонимание, терпимость, соблюдение равноправия на деле спасут мир.  Пусть каждый из нас, наша школа и  наша Россия всегда будут островами толерантности для всех жителей большой планеты Земля

24 апрель көнне Язгы шәфкатьлелек атналыгы кысаларында 2-4 нче сыйныф укучылары өчен Масалия Маликова”Планетада толерантлык” дигән сыйныфтан тыш чара үткәрде. Бу чара"Без төрле, әмма без бергә" дигән девиз астында үтте.Төп максат булып укучыларда төрле халыкларның гореф-гадәтләрен өйрәнү,бер-берсен хөрмәт итү төшенчәләрен тәрбияләү булып тора иде. Класс – бу кечкенә гаилә. Шушы кечкенә гаиләдә тынычлык һәм үзара аңлашу булырга тиеш..Укучылар притчаны тыңлагач, , “толерантлык” сүзен аңлауга ирештеләр. Шуннан соң,укучылар үзләренчә бу терминга карата нәтиҗә ясадылар. Башлангыч мәктәп укучылары дәрестә уйнадылар, конкурслар оештырдылар.Балаларга иң охшаган уен”Агач толерантлыгы” дип аталды. Балалар агач яфракларына мәктәптә толерантлык булсын нәрсә эшләргә кирәклеге турында яздылар.Чара тәмамланыр алдыннан балалар үзләренең яраткан җырларын башкардылар.Бу үткәрелгән чара балаларның күңелләрендә тирән эз калдырды.