Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новости

Үз – үзеңне һәм якыннарыңны сакла- привика яса!!! Защити себя и своих близких – сделай прививку!!!

Опубликовано: 27.04.2016

Чем же опасны перечисленные   инфекционные заболевания? Вот об этом и рассказали учащиеся учащимся 5 класса. О том, как важны и нужны прививки, рассказала  учащимся Елена Евгеньевна  <span times="" new="" roman',="" serif;="" border:="" 1pt="" none="" windowtext;="" padding:="" 0cm;" ="" span="" spanspan="" style="font-family:"Times New Roman","serif"; border:none windowtext 1.0pt;mso-border-alt:none windowtext 0cm;padding:0cm"  ="" spanДети="" не="" только="" услышали,="" как="" необходима="" иммунизация="" организма,="" но="" и="" увидели,="" что="" произойдет="" с="" ребенком,="" которого="" вовремя="" привили,="" при="" заражении="" такими="" заболеваниямиspan="" class="apple-converted-space" spanкакspan="" 0cm;"=""> столбняк, дифтерия, краснуха и др.

Әлеге авыртулар нәрсә белән куркыныч? Бу сорауга 5 нчы сыйныф укучылары җавап бирде. Привывкалар кирәклеге турында Елена Евгеньевна сөйләде. Балалар прививканың әһәмиятен һәм аны ясамаган очракта нинди нәтиҗәләр көтәләсен белделәр.

Хәзер безнең укучылар привикадан да курыкмыйлыр һәм алар турында әти – әниләренә дә сөйли алалар.