• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Компьютерная зависимость

Опубликовано: 23.04.2024

Компьютер бәйлелеге

Психология атналыгы кысаларында 5-10 сыйныф укучылары арасында "Компьютер бәйлелеге"онлайн-тест уздырылды.

Максат: мәктәп укучылары арасында мондый укучылар һәм аларның ата-аналары белән вакытында тәрбия-профилактика эше алып бару максатыннан интернетка бәйлелекне ачыклау. Мондый гади компьютер наркоманиясе тесты проблеманы ачыкларга ярдәм итәчәк. Еш кына ата-аналарга балаларында проблема барлыгын тану авыр. Әгәр дә проблема танылмаса, бу аның юклыгын аңлатмый, ул үзе юкка чыкмаячак. Үз-үзеңнән хәлне башларга ярамый, нәтиҗәләр бик аяныч булырга мөмкин.

"Компьютер наркоманиясенең тамырлары башка наркоманияләрдәге кебек: кеше миендә ләззәт үзәген даими стимуллаштыру. Бу әкренләп формалашкан авыруга китерә кеше ихтыяҗларыннан аның яраткан шөгыленә карамаган һәр нәрсәне кысрыклап чыгара. Балалар белән әле дә катлаулырак бәйлелек көчлерәк, ә сәламәтлеккә сугу икеләтә шулай диләр илнең әйдәп баручы психологлары.

Сәламәтлек турында бергә кайгыртыйк.