• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Акция «Доброе слово».

Опубликовано: 25.04.2024

“ Мәрхәмәтле сүзләр” акциясе

25 апрель көнне Матюшино мәктәбенең башлангыч сыйныф укучылары белән Психология атнасы кысаларында “ Мәрхәмәтле сүзләр” акциясе булып узды. Бу чараның максаты- дөньяга  мәрхәмәтлек хисләре тарату, үзеңә һәм башкаларга яхшы мөгаләмә булдыру.

Уен формасында үткән бу чарада укучылар сыйныф җитәкчеләре белән берлектә Нәрсә ул яхшылык, кешегә яхшылык эшләү турында сөйләштеләр, шулай ук  яхшылыкны башка кешеләр белән ничек бүлешергә һәм бер-берсенә “Мәрхәмәтлелек кәрзине”бүләк иттеләр. Балалар бу темага зур кызыксыну белән катнаштылар, чөнки мәрхәмәтлелек тормышта кирәкле һәм мөһим  шарт .Әңгәмә барышында укучылар  бер-берсенә ышанычлы  һәм кызыклы аралашу булдырдылар. Чара ахырында мәрхәмәтлелек хисләрен кадерләргә һәм сакларга дигән нәтиҗәгә килделәр.