• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Классный час «Чернобыль: трагедия, подвиг, предупреждение»

Опубликовано: 26.04.2024

«Чернобыль: фаҗига, батырлык, кисәтү» сыйныф сәгате

26 апрельдә Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбенең барлык сыйныфларында сыйныф җитәкчеләре "Чернобыль: фаҗига, батырлык, кисәтү" сыйныф сәгате үткәрделэр.

Укучыларга «Чернобыль АЭСында авариянең кыскача тарихы»документаль фильмын карарга тәкъдим ителде. Балалар 1986 елда Чернобыль АЭСында булган ХХ гасырның иң зур һәлакәте турында кызыксынып карадылар, караганнан соң, шартлауның ничек булганы, бу һәлакәтнең нәтиҗәләре кешеләрнең экологиясенә һәм сәламәтлегенә ничек тәэсир иткәне турында фикер алышуда катнаштылар.

Мәктәп укучылары нәтиҗә ясаганча, Чернобыль – кешелеккә атом сугышы очрагында бөтен дөнья көткәннең чын образы буларак соңгы кисәтү.