С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Мы любим сказки.

Опубликовано: 12.04.2024

Без әкиятләр яратабыз.

12 апрель көнне Татар айлыгы кысаларында Матюшино мәктәбендә “Без әкиятләр яратабыз”исемле әкиятләр кичәсе булды. Бу чарада  сүз әкият төрләре, нинди әкиятләр булуы белән башланды.Әкияттә нинди геройлар катнашуы ачыкланды.

Укучылар татар һәм рус телләрендә үзләренең белгән әкиятләрен искә төшерделәр. Бер-берсен кызыксынып тыңладылар, аңлашылмаган җирләре булса, сораулар бирделәр.

Шулай ук татар теле һәм әдәбияты укытучысы Раушания Васыйл кызы Загирова  укучыларны  Абдулла Алишның “ Чукмар белән Тукмар”, “Ялкаулык- хурлык, тырышлык -зурлык” исемле әкиятләре белән таныштырды. Чара ахырында Шөпшә ни өчен хурлыкка калды? соравына җавап эзләделәр.

Әкиятләр кичәсе бик күңелле үтте, балаларга ошады.