• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Психологические акции.

Опубликовано: 18.04.2023

Психологик акцияләр

Матюшин мәктәбендә психологик атна дәвам итә. Бүген, 18 апрельдә, «күңел Салавы», «үз-үзеңә хат» психологик акцияләре, мәктәпнең «иң– иң» психологик портреты, мәктәп коймасы узды...».
 Максат: мәктәп коллективын берләштерү, укучыларга һәм педагогларга шәхси сайлау мөмкинлеге бирү.
 «Кәеф Салавы»акциясе. Иртән 5 сыйныф укучылары укытучыларны һәм укучыларны «син мәктәпкә нинди кәеф белән килдең»дигән плакат белән каршы алдылар. Укучылар һәм педагоглар үз кәефләрен төсле жетондар ярдәмендә билгеләп үттеләр. Көн азагында процедура кабатланды.
 « Үз-үзеңә хат»акциясе. Укучыларга үз-үзләренә хат язарга, аны мөһерләргә һәм сакларга бирергә тәкъдим итәләр. Бу хәлне тудыру өчен акциядә катнашучы һәр кеше листовка белән бергә конверт алды. Катнашучылар хатларны май аенда алачак.
 Мәктәпнең психологик портреты "иң-иң". Мәктәп холлында плакат эленгән. Теләге булган һәркем сыйныфташларының , дусларының, укытучыларының исемнәрен, фамилияләрен яза алган, алар үзләре дип санаганнарның барысын да яза алган.
 Мәктәп коймасы - " мин безнең мәктәптә булуын телим...». Теләге булган һәркем үз хыялларын беренче катта урнашкан «забор» да яздыра.
 Шулай ук 1-6 сыйныф укучылары өчен «Поляна астроения»акциясе дәвам итә. Бүген балалар сары төстәге чәчәкләр ясадылар.
 Мондый акцияләр укучыларның әхлакый сыйфатларын формалаштыра:дуслык, дуслыкны саклау, коллективта аралашу.