• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Опубликовано: 27.05.2022

Ата-аналар җыелышы

Бүген Матюшино урта мәктәбендә "2021-2022 уку елына йомгак ясау"дигән ата-аналар җыелышы булып узды.
Мәктәп директоры «2021-2022 уку елы өчен мәктәп эшенә Анализ " тәкъдим итте. Римма Әнвәр кызы үзенең докладында олимпиада, белем бирү сыйфаты һәм йомгаклау аттестациясе нәтиҗәләрен хәбәр итте. Ата-аналарны ФГОСның яңа документлары, тел сайлау буенча документлар белән таныштырды. 11 нче сыйныф укучыларының чыгарылыш имтиханнары вакытында ата-аналар ярдәме, мәктәпнең үткәрү режимы турында искә төшерде.
Тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Римма Закирова ата-аналарны конкурс, акцияләр нәтиҗәләре, шулай ук җәйге һәм сәламәтләндерү лагерьлары турында хатлар белән таныштырды.  Җәйге чорда укучыларның мәшгульлеге, юл-транспорт һәлакәтләрен кисәтү, 71 нче номерлы Федераль законны үтәү, тимер юлда үз-үзеңне тоту кагыйдәләрен, җәйге чорда экстремаль хәлләрдә үз-үзеңне тоту кагыйдәләрен үтәү кебек мәсьәләләр буенча фикер алыштылар. Римма Шәүкәт кызы барысына да сәламәтлек һәм бәхетле каникуллар теләде.
Җыелыш актив ата-аналарны Рәхмәт хатлары һәм истәлекле бүләкләр белән бүләкләү белән тәмамланды.