• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Праздник получился красивым и запоминающимся

Опубликовано: 09.05.2022

Бәйрәм бик матур һәм истә калырлык булды

9 нчы май көнне Матюшино урта мәктәбе укучылары Бакча-Сарай һәм Матюшино авылларындагы митингларда концерт программасы белән чыгыш ясадылар, Ватанны саклаучылар һәйкәленә чәчәкләр куйдылар. Бакча-Сарай һәм Матюшино буйлап бабаларының портретлары белән үттеләр. Матюшино авылында Үлемсез полк колоннасына җирле халык та  кушылды. Авыл халкы Үлемсез полкны күз яшьләре белән каршы алды һәм рәхмәт сүзләре белән озатып калды. Үлемсез полк йөреше сугыш еллары җырлары белән үрелеп барды. Бәйрәм матур һәм истә калырлык булды.

Бөек Ватан сугышы геройлары турындагы хәтер һәркемнең йөрәгендә озак елларга сакланыр.