• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Опубликовано: 19.03.2022

Бөтенроссия тикшерү эшләре

1 мартта Россия мәктәпләрендә Бөтенроссия тикшерү эшләре башланды. 2022 елда алар 4-8 сыйныф укучылары өчен штат режимында, 11 сыйныф укучылары өчен – Мәктәп карары буенча узачак. ВПРНЫ язуда 38 мең мәктәптән 7 миллионга якын мәктәп укучысы катнашачак.

11 сыйныфлар өчен-1 марттан 25 мартка кадәр, калган сыйныфлар өчен – 15 марттан 20 майга кадәр узачак. Һәр сыйныф һәм мәктәп предметы өчен бәйге үткәрүнең конкрет даталарын билгеләнгән чор расписаниесе кысаларында Мөстәкыйль билгеләячәкләр. Тикшерү эшләренең вариантлары һәр мәктәп өчен шәхси рәвештә ВПР биремнәре банкыннан формалаша.

2022 елның яңалыгы-компьютер формасында кайбер ВПРНЫ башкару мөмкинлеге.Шулай ук 4 - 8 сыйныфларда күпчелек фәннәр буенча тикшерү эшләрен башкару вакыты бер дәрескә (45 минут) кадәр кыскартылды. ВПРНЫ 2-4 дәресләрдә үткәрергә киңәш ителә.

Тикшерү эшләрен башкарганда коронавирус йогышы таралу куркынычларын саклау шартларында Роспотребнадзорның барлык киңәшләре дә үтәләчәк.