• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Киноуроки

Опубликовано: 21.02.2022

Кинодәресләр

Кинодәресләр-тәрбия һәм белем бирү элементларын берләштерүче уникаль проект, укучыларга кеше мәдәнияте, әхлак, этика кыйммәтләренә шушы максат өчен махсус төшерелгән кыска метражлы фильмнар белән танышу мөмкинлеге бирә. Кулланма мәгариф өлкәсендә киноны белем бирүдә һәм яңа буын тәрбияләүдә куллана алачак белгечләрнең барлык категорияләре өчен тәкъдим ителә.
19 нчы февральдән 21 нче февральгә кадәр Матюшино урта мәктәбендә «Россия мәктәпләрендә Кинодәресләр»Бөтенроссия халык проекты белән танышу булып узды. Сыйныф җитәкчеләре онлайн ата-аналар лекторийлары үткәрделәр, аларда проектның эше, аның миссиясе һәм бурычлары турында җентекләп сөйләделәр, сайтка гаилә фильмнары карау өчен ссылка тараттылар. Шулай ук педагоглар башлангыч сыйныф укучылары өчен «Добро» темасы буенча «Яңа ел бүләге», югары сыйныф укучылары өчен «Табигатькә сак караш» дигән темага «аюлар хыялланган җирдә»дигән фильм карадылар.

Кинодәресләр укучылар тарафыннан уңай кабул ителде.