С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Последний звонок в школе

Опубликовано: 22.05.2021

Мәктәптә соңгы кыңгырау

22нче май көнне Матюшино урта мәктәбендә соңгы кыңгырау чыңлады. Бу чыгарылыш сыйныф укучылары өчен бик мөһим һәм дулкынландыргыч вакыйга. Алда имтиханнар булса да, соңгы кыңгырау — барлык мәктәп бәйрәмнәренең иң дулкынландыргыч, онытылмас бәйрәме.

Тантаналы линейканы мәктәп директоры Шәрәфиева Римма Әнвәр кызы ачты. Ул чыгарылыш сыйныф укучыларын бу истәлекле көн белән котлады, имтиханнарны уңышлы тапшыруларын, яхшы һөнәр сайлауларын теләде. Матур традиция буенча бәйрәм линейкасында актив катнашучыларга бүләкләр тапшырылды.

Югары Ослан районы мәдәният бүлеге начальнигы Гөлфия Таһир кызы Абдуллина һәм район мәгариф бүлеге методисты Сәйфетдинова Наталья Петровна да укучыларга котлау сүзләре әйттеләр.

Чыгарылыш сыйныф укучыларын беренче сыйныф укучылары да котладылар. Балалар унберенче сыйныф аларга шаян һәм күңелле шигырьләр укыдылар. Беренче укытучылар исеменнән сүзне Гүзәлбаева Лилия Назыйм кызы әйтте. Сыйныф җитәкчеләре Гаделшин И.А. һәм Загирова Р. В. шулай ук балаларга уңышлар теләделәр, әлбәттә, бәйрәм чыгарылыш сыйныф укучылары һәм сыйныф җитәкчеләре күз яшьләреннән башка узмады.

Чыгарылыш сыйныф укучылары һәм аларның ата-аналары тарафыннан мәктәп коллективына бик күп җылы рәхмәт сүзләре әйтелде. Бүген балалар барысына да үзләренең искиткеч иҗади сәләтләрен күрсәттеләр: биеделәр, җырладылар, шаярдылар.

Соңгы тапкыр мәктәптә һәм олы тормышка чакырып, кыңгырау чыңлады…

Хәерле юл, кадерле чыгарылыш сыйныф укучылары! Сезгә изге башлангычларыгызда уңышлар юлдаш булсын!