С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Читаем журналы на татарском языке

Опубликовано: 08.04.2021

Татар телендә журналлар укыйбыз

8 нче апрель көнне Матюшино урта мәктәбенең 1-6 нчы сыйныф укучылары өчен мәктәп китапханәчесе Алинә Гайнанова чираттагы китапханә сәгате үткәрде. Анда укучыларны балалар өчен журналлар һәм газеталар белән таныштырды. Быелгы ел мәктәп укучыларын һәм укытучыларны мәктәп китапханәсендәге басмаларның күптөрлелеге белән шатландырды. "Салават күпере", Сабантуй"," Ялкын ", " Көмеш кыңгырау» басмалары иң күп укылган журнал һәм газета булып чыкты. Бүгенге дәрестә балалар кызыксыну белән кызыклы мәсьәләләр чиштеләр, бик актив катнаштылар. Эш барышында бик күп яңа татар сүзләрен белделәр. Мондый дәресләр алга таба да дәвам итәчәк.