С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Я выбираю село.

Опубликовано: 15.03.2021

Мин авылны сайлыйм

Сәләтле балаларны ачыклау, туган як табигатен, тарихын, этнографиясен өйрәнү өлкәсендә балалар иҗатына ярдәм итүгә, укучыларның игътибарын авыл хуҗалыгы хезмәткәрләре һөнәрләренә җәлеп итүгә, үз халкының традицияләрен һәм мәдәниятен өйрәнүдә педагогик тәҗрибәне таратуга юнәлтелгән ел саен үткәрелә торган конкурс 20 февральдә шундый девиз астында узды.

Конкурска үз эшләрен Татарстанның 21 муниципаль берәмлегеннән 4-9 сыйныф укучылары һәм укытучылар тәкъдим итте.

Конкурс 5 секция буенча үткәрелде:

«Менә минем авылым, менә минем туган йортым», «Авыл булачак, мин дә булырмын!» (фәнни-тикшеренү, проект, иҗат эшләре), «авыл – табышлы урын» (проект эшләре), «сәламәт яшәү рәвеше – киләчәк уңышның нигезе» (проект эшләре).

Конкурста безнең укучыбыз Байгазина Алина Һәм анын укытучысы Лилия Гүзәлбаева актив катнаштылар, «Авыл булачак, мин булырмын! " секциясендә призлы 3 нче урынны 7 сыйныф укучысы Токарева Вилада яулады, җитәкчесе, тарих укытучысы Токарев А.В.

Секцияләрдә Казан федераль университеты (Халыкара мөнәсәбәтләр, Көнчыгышны өйрәнү институты), милли мәгарифнең тарих һәм теориясе үзәге галимнәре һәм белгечләре, Ш.Мәрҗани һәм ТР Мәгариф һәм фән министрлыгының Республика олимпиада үзәге эшләде.