• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Встреча с участковым

Опубликовано: 17.02.2021

Участок инспекторы белән очрашу

Профилактик чаралар кысасында Матюшино мәктәбендә Югары Ослан районы участок инспекторы Н.Е.Дергунов белән очрашу булды. Полиция өлкән лейтенанты балаларны тәртипле, игътибарлы, сакчыл һәм уяу булырга чакырды. Ул 71 законның үтәлүен, юл йөрү, шулай ук “Өй-мәктәп-өй” маршрутында үзеңне ничек тоту кагыйдәләрен искә төшерде. Укучыларны теге яки бу җинаять эшләре өчен нинди җәза бирелүе , әти-әниләрнең балаларына дөрес тәрбия бирмәү аркасында административ җаваплылыкка тартылулары турында искәртеп китте.

Участок инспекторы хокук тематикасына балалар эшләре буенча учетта торучылар белән әңгәмә уздырды.