С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Снежный десант

Опубликовано: 11.01.2021

Кар десанты

Авылыбызның   күп кенә кешеләре, бигрәк тә ялгыз яшәүчеләр , кардан үз көчләре белән генә арына алмыйлар. Матюшино мәктәбе укучылары   укытучы Токарев А.В. җитәкчелегендә  Матюшино авылында яшәүче Большакова Людмилага  ярдәм иткәннәр. Балалар түбәдән кар төшергәннәр, өй яны территориясен кардан  чистартканнар.

“Кар десанты”- безнең мәктәптә яхшы традиция.  Балалар  өй яннарын гына түгел, чишмәләрне һәм  Бөек Ватан сугышында катнашучылар һәйкәлен дә кардан арчып торалар.