С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Новогодний праздник в школе

Опубликовано: 25.12.2020

Мәктәптә Яңа ел бәйрәме

Яңа ел бәйрәме - иң яраткан бәйрәмнәрнең берсе, чөнки безгә Кыш Бабай һәм Кар кызы бүләкләр белән килә. Без кыш килүенә бик шат, ниндидер могҗиза көтәбез. Мәктәптә дуслар һәм сыйныфташлар белән бергә яңа ел бәйрәмен билгеләп үтү-ул традиция. Бу көнне балалар бер-берсенә искиткеч әкият, елмаюлар, бик күп онытылмаслык хис-кичерешләр һәм позитив бүләк иттеләр.

25нче декабрь көнне безнең мәктәптә Яңа ел бәйрәмнәре үтте. 1-4нче сыйныф укучылары өчен яңа ел бәйрәмен күңелле һәм дәртле алып баручылар ачып җибәрделәр. Әкият персонажлары белән бергә балалар бәйрәм атмосферасына чумдылар. Балалар бәйрәмдә иң көтеп алынган кунакларны – Кыш бабай белән Кар кызын зур шатлык белән каршы алдылар, тамашачылар гына түгел, бәйрәмдә катнашучылар да булдылар: конкурсларда катнаштылар, җырладылар, чыршы тирәли әйлән-бәйлән уйнадылар, күңел ачтылар.

Ә кич белән өлкән сыйныф укучылары өчен гадәти булмаган сюжетлы Яңа ел балы булды. Балалар бәйрәмдә иң көтеп алынган кунакларны – Кыш бабай белән Кар кызын зур шатлык белән каршы алдылар, тамашачылар гына түгел, бәйрәмдә катнашучылар да булдылар: үзешчән сәнгать номерларын тәкъдим иттеләр, күңел ачтылар, биеделәр, конкурсларда актив катнаштылар. Искиткеч яңа ел дискотекасы оештырылды.

Яңа ел чараларында катнашучыларның барысы да Кыш Бабайдан татлы бүләкләр алдылар. Елмаюлар, көлү һәм матур Яңа ел фотографияләре бәйрәм чарасын төгәлләделәр. Яңа ел чаралары балалар өчен күңелле, дәрт һәм күтәренке кәеф белән узды.

Яңа ел белән, кадерле дуслар! Яңа ел Сезгә бары тик уңай эмоцияләр, тынычлык, сәламәтлек һәм иҗади җиңүләр генә алып килсен!