С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Новогодняя мастерская

Опубликовано: 19.12.2020

Яңа ел остаханәсе

Яңа ел - иң көтеп алынган һәм әкияти бәйрәм. Балалар Яңа ел җитүен, могҗиза һәм бүләкләрне түземсезлек белән көтәләр. Кибеттән сатып алынган яңа ел уенчыклары, аларның сайлау мөмкинлеге бик зур булуга карамастан, еш кына күңелгә хуш килми, кыйммәт тә була. Үз кулың белән  эшләү, менә укучылар өчен идеаль вариант. Яңа елга әзерлек - ул бик кызыклы эш.

Традиция буенча безнең мәктәптә «Яңа ел остаханәсе» ачылды. Яңа Ел кәефе балаларны тулысынча әсир итте. Кул эшләре белән шөгыльләнеп, күпме уенчыклар ясыйлар алар! Кар бабайлары да, төрле төстәге кәгазьдән ясалган энәле чыршы да. Балалар үз сыйныфларын, мәктәп тәрәзәләрен бизәүдә катнаштылар. Башлангыч сыйныф укучылары әти-әниләре, укытучылар, дуслары өчен кулдан ясалган открыткалар әзерлиләр.

Якынлашып килүче Яңа 2021 ел белән сезне, дуслар!