С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Всемирный день ребенка

Опубликовано: 20.11.2020

Бөтендөнья балалар көне

Бөтендөнья балалар көне ел саен 20 нче ноябрьдә билгеләп үтелә. Әлеге дата очраклы түгел-1989 нчы елда нәкъ менә шул көнне "Бала хокуклары турында Конвенция" кабул ителгән иде, ул балага шәхеснең төрле яклап һәм гармонияле үсеше өчен гаилә мохитендә, бәхет, мәхәббәт һәм үзара аңлашу атмосферасында үсәргә кирәклеген таныды. Балалар махсус яклауга һәм ярдәмгә мохтаҗ. Конвенция - ул бала хокуклары исемлеге түгел, ә дәүләт әлеге хокукларны яклау өчен үз өстенә алган йөкләмәләр исемлеге.

Безнең мәктәптә сыйныф сәгатьләре, уен-викториналар, хокукый дәресләр үткәрелде. Анда балалар үзләренең хокуклары, балалар хокукларын якларга тиешле хезмәтләр турында белделәр. Мондый дәресләрне үткәрү укучыларга җәмгыятьнең заманча хокукый һәм әхлакый кыйммәтләре турында үз күзаллауларын алырга, шәхеснең хокукларын, иреген һәм законлы мәнфәгатьләрен яклауда укучыларның компетентлыгын үстерүгә ярдәм итәргә тиеш.