С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Экологический диктант

Опубликовано: 16.11.2020

Экологик диктант

16 ноябрь көнне Матюшино урта мәктәбе базасында экологик дәрес үткәрү буенча оффлайн – мәйданчык эшләде. ЭКОдәрестә 6-11 сыйныф укучылары катнашты. Экодиктант-Бөтендөнья Рециклинг көненә (калдыкларны икенчел эшкәртү) багышланган ел саен үткәрелә торган чара.

Оффлайн-мәйданчыкның модераторы Л.М. Гаделшина укучыларга әлеге чараның максатлары, аны оештыручылары турында сөйләде һәм биремнәрне үтәү кагыйдәләрен аңлатты. ЭКОдәрестә катнашучыларга 25 сорауга җавап бирергә кирәк иде. Экодиктант мәсьәләләренең бер өлеше-әйләнә-тирә мохитне саклау өлкәсендә гомуми билгеле фактлар нигезендә төзелгән база дәрәҗәсендәге («экологик ликбез») мәсьәләләре, мәсьәләләрнең икенче өлеше образлы фикерләүне, системалы логиканы һәм эрудицияне куллануны таләп итә. Укучылар үз нәтиҗәләрен 18 ноябрьдән соң беләчәкләр.