С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

100- летний юбиляр

Опубликовано: 03.11.2020

100 яшьлек юбиляр

3 ноябрь көнне Югары Ослан муниципаль районы мәгариф бүлеге начальнигы Вилен Касимов Матюшино урта мәктәбе директоры һәм директор урынбасары Илдус һәм Римма Шәрәфиевлар белән бергә педагогик хезмәт ветераны, яңа Болгар мәктәбенең элеккеге директоры Бибинуршайхлислам кызы Хөснуллинаны 100 яшьлек юбилее белән котладылар. Югары Ослан муниципаль районы мәгариф хезмәткәрләренең профсоюз оешмасы һәм Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе исеменнән бүләкләр тапшырылды. Бибинуршайхлислам кызы безнең районны КПССның 23 съездында тәкъдим итте. Космонавтлар Юрий Гагарин һәм Андрей Николаев белән очраштым. Мәгариф системасында ул 40 ел эшли. Бу көнне аны котларга күпсанлы дуслары һәм туганнары килгән иде. Шулай ук ул күп санлы эстрада артистлары армиясеннән видео мөрәҗәгать итү форматында котлаулар кабул итте. Ул үзенең тормыш юлы турында ике телеканал репортерларына ачык акыллы һәм нык сәламәтлек турында сөйләде. Катлаулы сорауларга җавап бирде. Шул исәптән коронавирус турында да. Без легендар шәхес белән бер сәгать ярым аралашудан чын күңелдән ләззәт алдык, ул гомер буе сәламәтлекләреннән бик күп кызыклы фактлар сөйләде, Бибинур Шәйхлисламовна.