С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы
  • МБОУ «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан\Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының "Матюшино урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджетлы гомуми белем бирү учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Матюшинская средняя общеобразовательная школа» Верхнеуслонского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422575, Республика Татарстан, Верхнеуслонский район, пос. Бакча-Сарай, ул. Молодёжная, д. 1
Телефон: +7(843)-793-03-56
E-Mail: matschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Матюшинская СОШ"
Руководитель: Шарафеева Римма Анваровна

Опубликовано: 31.10.2020

Сәламәтлек көне

31 октябрь көнне мәктәптә актив һәм сәламәт яшәү рәвешенә багышланган «Сәламәтлек көне» узды. Укучылар бу көнне спорт ярышларында катнашу өчен бик көттеләр.

Башлангыч сыйныфларда «Күңелле стартлар» үтте. Балалар тизлеккә йөгерүдә, туп алып баруда, тупны бер-берсенә тапшыруда күнектеләр. Ярышлар һәр катнашучы үз көчен, җитезлеген, тизлеген һәм зирәклеген күрсәтә алсын өчен уйлап табылды. Спорт дәрте һәм җиңүгә ирешү теләге балаларны шулкадәр җәлеп итте ки, алар бөтен көчләреннән финишка беренче булып килергә тырыштылар.

6-11 сыйныф укучылары волейбол уены вакытында үз-үзеңне тоту кагыйдәләрен, техникасын һәм тактикасын ныгыттылар. Уен барышында балалар җитезлек, тизлек һәм команда рухын күрсәттеләр.

Көн бер сулышта узды-барысы да яхшы кәеф белән таралыштылар, дәрт һәм энергия алдылар.